בטון מוטבע דמוי דק​

אנו מכירים את הבטון היטב בתור חומר חזק בו נעשה שימוש בעיקר ביסודות הבניין או כחומר בסיס לריצוף. בטון חשוף יוצר מיד תמונה של אזור שאינו אסתטי, אזור בעל אופי תעשייתי. מאז המצאת טכניקת הבטון המוחלק או המוטבע הדברים כבר אינם כך. טכניקת הבטון המוטבע יצרה וריאציות שונות לעיצוב הבטון והפכה אותו לחומר גמיש מבחינה עיצובית שיוצר תוצאה אסתטית. כך למשל ישנו בטון מוטבע דמוי דק המשמש כתחליף מצוין לדק העשוי עץ.

מהם יתרונותיו של בטון מוטבע דמוי דק?
לבטון מוטבע דמוי דק יתרונות רבים על פני הדק הטבעי העשוי עץ. הבדל ראשון הוא בעמידותם של השניים. בעוד שעץ הוא חומר טבעי בעל עמידות נמוכה שנתון לשינויי מזג האוויר, הבטון הוא חומר עמיד וחזק שאינו מושפע משינויים במזג האוויר- גשם או שמש, חום או קור. הוא אינו מתרחב או מתכווץ ונשאר קבוע וחזק. יתרון נוסף הוא המחיר. עץ הוא חומר טבעי ולכן הוא גם יקר יותר.

גם מחירו של חומר הגלם וגם העבודה הרבה שבייצורו הופכים אותו ליקר. יתרון נוסף של הבטון הקשור גם לעמידות ולחוזק של החומר הוא שאינו דורש תחזוקה כמו עץ. דק טבעי העשוי עץ דורש שיוף, שימון וצביעה מדי תקופה וגם טיפול מדי תקופה נגד מזיקים בגלל היותו חומר טבעי ואכיל עבור יצורים מסוימים, זאת בניגוד לבטון. לכן, הבטון הוא תחליף חזק, זול, נוח ושאינו נופל במראה ובאסתטיקה שלו מעץ. 
 
 

הטכניקה להכנת בטון מוטבע דמוי דק ובטון מוטבע בכלל מאפשרת חיקוי מדויק של חומרים טבעיים.

מלבד דק ניתן לחקות באמצעות בטון מוטבע גם לבנים אדומות בדומה לאבני מדרכה, אריחי סלע בגוונים שונים, אריחים הנראים ממש כמו אריחי אבן או אריחי צפחה וזאת בגדלים ובצורות שונות.

על מנת להגיע לכך, יוצקים את הבטון על רשתות ברזל בתוספת חומרים נוספים השומרים על הבטון מפני שחיקה.

פני השטח של הבטון מוחלקים באותה טכניקה בה משתמשים לקבלת בטון מוחלק ואז מוטבעת הדוגמה הרצויה אותה ניתן לבחור מתוך מגוון דוגמאות ולבסוף המשטח נצבע.
 

איך מכינים בטון מוטבע דמוי דק?

אנחנו בבטון השרון בעלי ניסיון של שנים בטכניקות של החלקת בטון ויצירת בטון מוטבע במגוון צורות. אנו פועלים להשגת משטח המחקה במדויק את החומר הטבעי - עץ או אבן, כך שאתם מקבלים את אותו מראה טבעי במחיר מוזל ועם מינימום של תחזוקה למשך שנים.
 
בטון השרון - בטון אמנותי
יש לכם שאלה? צרו עמנו קשר ונשמח לחזור אליכם בהקדם!
טלפון
072-33-80-938
כתובת
מושב בני דרור